Behawiorystyka

Behawiorystyka

Gabinet weterynaryjny Vets&Pets oferuje profesjonalne usługi w zakresie behawiorystyki psów i kotów. Behawiorysta i lekarz weterynarii to połączenie idealne, dlatego w naszym gabinecie porady z zakresu behawiorystyki udziela lek. wet. Luiza Kmiecik. Ta interdyscyplinarność w znaczącym stopniu pozwala zwiększyć skuteczność leczenia.

Wszyscy kochamy towarzystwo lojalnego i szczęśliwego zwierzaka. Nie ma nic przyjemniejszego niż prawdziwa więź między człowiekiem a zwierzęciem. Jednak z powodu tej więzi i naszej wybaczającej natury tolerujemy różnorodne problemy behawioralne – często przez bardzo długi czas. Po pewnym czasie te problemy mogą stać się sporą barierą w naszej relacji.

Problem behawioralny jest jedną z głównych przyczyn porzucania czy nawet w krytycznym stadium – uśmiercania zwierząt domowych. Często problem można rozwiązać poprzez odpowiednie doradztwo i szkolenia. Te problemy mogą przyjmować różną skalę – od najprostszych, takich jak zabrudzenia czy zniszczenia w domach, do poważniejszych, takich jak agresja, strach, lęk separacyjny i wiele innych.

Niezależnie od rodzaju problemu, ważne jest, abyś jako właściciel rozumiał, dlaczego do niego doszło, a co ważniejsze, co możesz zrobić, aby zapobiec jego wystąpieniu teraz i w przyszłości. Przyczyny, a nie objawy, należy bezpośrednio rozwiązać, aby osiągnąć całkowity sukces w rozwiązywaniu problemów behawioralnych. Dlatego bardzo ważne jest, aby korzystać z usług profesjonalnego i doświadczonego behawiorysty, zamiast szukać krótkoterminowych porad, które często są niewłaściwe i błędnie diagnozowane.